O klubu

The Loop Jazz Club vznikl jako platforma pro pořádání jazzových koncertů pořádaných Českým národním symfonickým orchestrem, a to během celého roku, především pak v rámci letního festivalu Prague Proms.

Klubová vystoupení se konají v prostorách Občanské plovárny, unikátního místa v centru Prahy, v sále s výjimečně příjemnou akustikou a čarokrásnou atmosférou.

„Myšlenka na vlastní jazzový klub nás provázela již delší dobu a jsem opravdu rád, že se nám ji společně s šéfem Občanské plovárny Robertem Grohmannem podařilo zrealizovat. Splnili jsme si tak svůj sen, a to moci české ale i zahraniční veřejnosti představit skvělý tuzemský i zahraniční jazz.“

Interiér klubu

V červnu 2014 bylo vše nachytané k premiéře The Loop Jazz Clubu na Občanské plovárně. Vystoupila famózní blues-jazzová zpěvačka China Moses za doprovodu kvarteta vedeného klavíristou Raphaelem Lemonnierem.

China Moses v The Loop Jazz Club

Galerie: Vystoupení China Moses & Raphael Lemonnier.

V následujících sezónách se výčet jazzových hvězd, které klub přivítal, rozrostl o další skvělá jména.

Jen namátkou: Bobby Shew, Eric Marienthal, Gene Jackson, Dave Weckel, Chris Minh Doky, Christian McBride, Silje Nergaard, ale také o skvělé česko-mezinárodní projekty, třeba trio Tomáše Lišky s bandoneonistou Daniele di Buonaventurou nebo skupinu Trova vedenou Martou Töpferovou, Jazz Celula New York Laca Decziho a mnoho dalších.

Klub také slouží jako domovská scéna pro kapely personálně propojeny s ČNSO: Jazz Efterrätt a projekt Tribute2Headhunters.

Galerie: Fotografie z akcí v The Loop Jazz Club.

Vystoupení Bobby Shew Quintet 16. července 2017 v rámci festivalu Prague Proms.

Pod značkou The Loop Jazz Club pořádá ČNSO také koncerty v sálech s větší kapacitou. V minulosti to bylo třeba v Divadle Hybernia, některém z prostorů Obecního domu v Praze nebo v Mercedes Forum Chodov.

Koncert Joey Alexander Trio v Divadle Hybernia.

Realizační tým Vás srdečně zve na všechny koncerty v The Loop Jazz Clubu a slibuje neopakovatelný zážitek se skvělou hudbou v krásném prostředí!