Karel Růžička Jr. Quartet

150 CZK (110CZK)

Event Description

Karel Růžička junior (*1973) – hráč na saxofon, skladatel a producent, syn pianisty a skladatele Karla Růžičky. Od pěti let studoval hru na klavír a flétnu, později objevoval hru Charlieho Parkera, Milese Davise, Johna Coltrana, Chicka Corey, Horace Silvera, Weather Report a mnohých jiných ze sbírky svého otce.

Studoval na Pražské konzervatoři a Konzervatoři Jaroslava Ježka mezi lety 1989 a 1993. V roce 1994 byl vybrán na stipendijní pobyt na Berklee College of Music v Bostonu. Místo do Bostonu se ale roku 1997 rozhodl odjet do New Yorku, kde soukromě studoval saxofon a kompozici u Boba Mintzera a Joe Lovana.

Debutové album You know what I mean bylo v roce 1997 nominováno na cenu Grammy v ČR a stalo se jazzovým albem roku. Poslední album Brooklyn Moods z roku 2004 zaznamenalo velký úspěch.

V současné době hraje v newyorských jazzových klubech s Georgem Bensonem, Ravi Coltranem, Royem Hargrovem, Benem E.​Kingem a dalším. Je rovněž členem kapely legendarniho americkeho zpěváka Michaela Frankse. Věnuje se i mladé generaci ve výukovém hudebním programu pro děti.

Continue reading

Fotogalerie