Oleg Kireyev Quartet

150 CZK (110CZK)

Event Description

Oleg Kireyev – první hudebník v Rusku zabývající se etnickým jazzem – je jedním z mála všestranných jazzových hráčů na současné ruské scéně. V jeho hře jsou patrné vlivy bebopu a tradičního jazzu společně s africkými a latinskoamerickými rytmy a world music.

Kireyevova kariéra začala roku 1985, když založil ethno-jazzovou kapelu „Orlan“, která se v tehdejším Sovětském svazu stala fenoménem. Strávil tři roky v Polsku, kde vystupoval téměř každý večer v polských jazzových klubech s nejlepšími místními hudebníky. Ve stejné době byl dramaturgem jazzového klubu v Krakově. Od roku 1994 se Oleg Kireyev pohybuje na mezinárodní scéně. Roku 1996 obdržel cenu za mimořádný výkon na jazzovém festivalu v Montreux.

Oleg Kireyev vydal celkem 13 CD. Jeho album „Mandala“ z roku 2007 vydané u labelu Jazzheads bylo nominováno na cenu Grammy za nejlepší album moderního jazzu. Od vydání alba „Rhyme and Reason“ roku 2010 spolupracuje Oleg Kireyev dlouhodobě s americkým pianistou Keithem Javorsem, se kterým v zimě 2015 vydal druhou desku „The Meeting“, na které společně s leadery Keithem Javorsem a Olegem Kireyevem hraje hvězdná americká sestava – legendární trumpetista Tom Harrell, basista Ben Williams (Pat Metheny) a bubeník E.J. Strickland (Ravi Coltrane).

V ČR bude Oleg Kireyev vystupovat s rytmikou sestavenou z pražských hudebníků. Kvartet bude hrát autorské skladby Olega Kireyeva a ostatních členů kapely společně s osobitými úpravami jazzových standardů bebopové a swingové éry.

Continue reading

Performers

  • Oleg Kireyev  - saxofon
  • Daniel Bulatkin  - piano
  • Josef Fečo  - kontrabas
  • Jiří Slavíček  - bicí

Fotogalerie