Focused on Buddy Rich

Popis akce

Říci, že Buddy Rich byl fenomenálním bubeníkem, je slabé slovo. Z hlediska celkového technického zvládnutí nástroje se asi sluší dodat, že se mu zřejmě nikdo nepřiblížil. Ve své době se nenašel jediný hudebník, který by dokázal rozproudit kapelu tak, jak to dělal on.

Naše první intenzivní setkání s jeho hudbou se přihodilo před několika lety, kdy jsme s The Loop Jazz Orchestra pozvali hvězdného bubeníka Steva Smithe, a pět žijících, na nejvyšší úrovni hrajících členů big bandu Buddyho Riche. Vynikajícího Bobbyho Shewa, Andyho Fusca, Charlese Owense, Chucka Findleyho, a Pata LaBarberu. Ke skvělému projektu, který natočila Česká televize v rámci vysílání ČNSO Studio Live, se nyní vracíme znovu.
Teď se ovšem k bicím posadí absolvent Berklee College of Music, znamenitý slovenský bubeník a perkusista Martin Valihora, kterému se jako jednomu z mála podařilo něco nevídaného: působí na světových pódiích v Evropě i USA, a známý je také spoluprací s japonskou jazzovou klavíristkou Hiromi Uehara. Tentokrát zazní to nejlepší z repertoáru legendárního big bandu Buddyho Riche, a pokud zavřete oči, vrátí se šedesátá léta.

Pokračovat ve čtení

Účinkují

The Loop Jazz Orchestra
Martin Valihora, bicí
Vít Pospíšil, umělecký vedoucí

 

Program

Love for sale  Cole Potter (arr. Pete Myers)
Step Right Up – Oliver Nelson
Mercy, Mercy, Mercy –  Joe Zawinul (arr. Phil Wilson)
Nutville – Horace Silver (arr. Greg Hopkins)
Groovin’ Hard –  Don Menza
Norwegian Wood – John Lennon & Paul McCartney (arr. Bill Holman)
Keep The Customers Satisfied – Paul Simon & Art Garfunkel (arr. Bill Holman)
Readymix – Bill Holman
In A Mellow Tone –  Duke Ellington (arr. Oliver Nelson)
Time Check – Don Menza 
Loose – Bill Holman
Big Swing Face – Bill Potts 
Dancing Men – John LaBarbera

Fotogalerie