O klubu

Pohyblivý jazzový klub po třech letech fungování v prostorách Občanské plovárny, kde hostil domácí i světové jazzmany na koncertech v rámci festivalu PRAGUE PROMS i mimo něj, přesouvá svoji činnost do objektu hostivařských studií ČNSO.

Studia Českého národního symfonického orchestru v Hostivaři jsou v provozu již od roku 2002, od chvíle, kdy společenský sál Vodních staveb změnil účel a stalo se z něj Studio Gallery. Ve spodní části budovy čekal trpělivě na příležitost kinosál se skvělým, zachovalým designem osmdesátých let, až do letošního roku.

Během jara 2019 se tento prostor proměnil ve stylový jazzový klub, nabízející vynikající akustiku, a jedinečnou atmosféru. Napojení na kontrolní režii umožní živé nahrávky koncertů, stylový bar zalitý optimistickými barvami konce dvacátého století poskytne širokou škálu nápojů. The Loop Jazz Club ožívá znovu, tentokrát v „domovském“ prostoru Studia ČNSO.

Svůj „ostrý“ provoz zahájil 1. července 2019 vydařeným koncertem Jazz of the 60's, na kterém v rámci Mezinárodního hudebního festivalu PRAGUE PROMS rezidentní The Loop Jazz Band připomenul éru moderního big bandu.

Interiér The Loop Jazz Club

V červnu 2014 bylo vše nachystané k premiéře The Loop Jazz Clubu na Občanské plovárně. Vystoupila famózní blues-jazzová zpěvačka China Moses za doprovodu kvarteta vedeného klavíristou Raphaelem Lemonnierem.

China Moses v The Loop Jazz Club

Galerie: Vystoupení China Moses & Raphael Lemonnier.

V následujících sezónách se výčet jazzových hvězd, které klub přivítal, rozrostl o další skvělá jména.

Jen namátkou: Bobby Shew, Eric Marienthal, Gene Jackson, Dave Weckel, Chris Minh Doky, Christian McBride, Silje Nergaard, ale také o skvělé česko-mezinárodní projekty, třeba trio Tomáše Lišky s bandoneonistou Daniele di Buonaventurou nebo skupinu Trova vedenou Martou Töpferovou, Jazz Celula New York Laca Decziho a mnoho dalších.

Klub také slouží jako domovská scéna pro kapely personálně propojeny s ČNSO: Jazz Efterrätt a projekt Tribute2Headhunters.

Galerie: Fotografie z akcí v The Loop Jazz Club.

Vystoupení Bobby Shew Quintet 16. července 2017 v rámci festivalu Prague Proms.
Vystoupení Bobby Shew Quintet 16. července 2017 v rámci festivalu Prague Proms.

Realizační tým Vás srdečně zve na všechny koncerty v The Loop Jazz Clubu a slibuje neopakovatelný zážitek se skvělou hudbou v krásném prostředí!

Kalendář akcí