Jazz Dock Orchestra

Popis akce

Jazz Dock Orchestra je moderní jazzový bigband evropské úrovně zaměřený na autorskou tvorbu a také na interpretaci klasického bigbandového repertoáru. Za pět let své úspěšné existence se orchestr stal „vlajkovou lodí“ klubu Jazz Dock a má za sebou spolupráci s předními světovými hudebníky jako je Kurt Elling, Richard Bona, Ben Wendel, Niels Klein a další.

Precizní, ale zároveň živelná souhra, skvělá sóla a kvalitní partitury přinesly bigbandu velké renomé v širším kontextu evropské jazzové scény. Tvorba orchestru se zaměřuje jednak na vlastní, originální kompozice (zejména Jan Jirucha, Andy Schofield, Miroslav Hloucal a další), ale také na kvalitní aranže světového repertoáru (Duke Elligton, Gill Evans, Bob Brookmeyer, Charles Mingus a další).

Po vzoru newyorského Vanguard Jazz Orchestra (rezidenční kapely klubu Village Vanguard, která zde hravá pravidelně jednou týdně) vystupují každé třetí pondělí v měsíci, již pět let, na podiu Jazz Docku. Tato dlouhodobá a pravidelná koncertní činnost přináší skvělé výsledky a dnes se Jazz Dock Orchestra po právu řadí mezi přední evropské bigbandy. 

Dnes večer si tyto elitní hráče současné české, slovenské a britské jazzové scény mohou jejich příznivci poslechnout v hostivařském The Loop Jazz Club.

Pokračovat ve čtení

Účinkují

Andy Schofield, Petr Kalfus, Marcel Bárta, Suzanne Higgins, Jakub Cirkl, saxofony
Jaroslav Kohoutek, Martin Jůzl, Miroslav Hloucal, Miroslav Nováček, trubky
Jan Jirucha, Štěpán Janoušek, Richard Šanda, Tomas Bialko, pozouny
Jiří Levíček, klavír
Tomáš Baroš, kontrabas
Daniel Šoltis, bicí

Program

Autorské skladby a aranže světového repertoáru Duke Elligton, Gill Evans, Bob Brookmeyer, Charles Mingus a dalších

Fotogalerie